3 Olsztyńska Drużyna Harcerzy "BP" działa od grudnia 2012 roku. Większość harcerzy pochodzi z SP2, z którą drużyna współpracuje. Drużynowym jest ćw. Oliwer Oleszczuk a opiekunem pwd. Piotr Chrostowski. Kontakt do drużynowego: 513 666 381

Strony

piątek, 24 maja 2013

Druhowie!

Oto zasady jutrzejszej gry Kajak polo. Zapoznajcie się z nimi. Weźcie ze sobą 2 bilety. Jedziemy autobusem nr. 13 spod Alfy do zatoki miłej, stamtąd pieszo ok. 2 km. przez las na miejsce spotkania.

Wpiszcie te współrzędne w google a pokaże Wam się mapa z zaznaczonym miejscem docelowym.
53.781175,20.429248

Spotykamy się pod szkołą o 10!

Zasady kajak-polo

Turniej kajak-polo Olsztyńskiego Środowiska ZHR
Mecz trwa 12min (2x6min i  max 3min.  przerwy [w zależności od zmęczenia drużyn]). Drużyny składają się z 4 osób (2 dwuosobowe kajaki). Zadaniem każdej z drużyn jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Bramką jest koło ratunkowe umieszczone na wodzie.

Zasady ogólne
Piłkę można łapać w ręce i podawać do zawodników ze swojej drużyny. Gdy jedna osoba z kajaku ma piłkę to druga nie może wiosłować. Piłki nie wolno dotykać wiosłami chyba że w pobliżu nie znajduje się inny kajak i piłka leży na wodzie a dotykamy jej po to aby ją przysunąć.

• Wywracanie kajaka przeciwników
• Przytrzymywanie piłki w kajaku przez czas dłuższy niż 10 sec.
• Czekanie na przeciwnika cały czas pod swoją bramką
• Atak wiosłem skierowany w stronę przeciwnika

Dozwolone są 2 zmiany na mecz których dokonuje się w trakcie przerwy lub w trakcie meczu lecz bez
zatrzymywania czasu gry. W przypadku kontuzji dozwolona jest dodatkowa zmiana i jeżeli kontuzja nastąpiła w trakcie meczu czas gry jest wstrzymywany do czasu wykonania zmiany.

Zielona kartka – Upomnienie
Żółta kartka – wykluczenie z danej połowy meczu (jeżeli została otrzymana w ostatniej minucie danej połowy kara przenoszona jest na następną połowę)
Czerwona kartka – wykluczenie z kolejnego meczu ,oraz zakaz kończenia danego meczu
Dozwolona jest jedna dodatkowa zmiana na mecz jeżeli dany zawodnik będzie musiał opuścić boisko zmiana ta wstrzymuje czas gry.